Fakt: Każda strona internetowa potrzebuje działań optymalizacyjnych

optymalizacja strony

Twoja strona internetowa potrzebuje Search Engine Optimization (SEO), aby dotrzeć do grupy docelowej. Ostatnie badania wykazały, że 45% konsumentów często szuka firm online przed ich odwiedzeniem. Jeśli chcesz pojawić się w tych wynikach wyszukiwania, Twoja strona potrzebuje SEO. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci uzyskać wysoką pozycję w rankingu wyszukiwania za pomocą zaledwie kilku zmian w Twojej witrynie.

Zacznij od fundamentów swojej strony: Content is key

Fundamentem Twojej strony internetowej jest treść na niej zawarta. Zanim zaczniesz się martwić o cokolwiek innego związanego z SEO, upewnij się, że masz świetną treść na swojej stronie. Co znajdują odwiedzający, gdy lądują na Twojej stronie? Jeśli nie znajdą nic poza komunikatem "Coming Soon", nie są skłonni do pozostania - nie mówiąc już o powrocie na Twoją stronę. Jeśli ludzie nie mogą znaleźć tego, czego szukają na Twojej stronie, pójdą na stronę Twojego konkurenta.

Nie wystarczy tylko mieć treści na swojej stronie. Musisz upewnić się, że treść jest wysokiej jakości. Możesz to zrobić poprzez posiadanie dobrze zbadanych i przemyślanych artykułów. Upewnij się, że Twoje treści są istotne dla Twojej grupy docelowej. Jeśli wciąż jesteś w trakcie budowania swojej strony, możesz stworzyć tymczasową stronę z informacjami o swojej firmie, która nie jest jeszcze stała. Możesz również spróbować dodać stronę, która pozwala ludziom zapisać się na Twoją listę e-mailową. Daje to szansę na interakcję z potencjalnymi klientami podczas oczekiwania na zakończenie budowy witryny.

Ustal cele strony

Zanim zaczniesz dodawać linki i widżety do swojej strony, musisz znać jej cele. Co chcesz, aby ludzie robili, kiedy odwiedzają stronę? Czego szuka Twój idealny odwiedzający, gdy ląduje na Twojej stronie? Co chcesz, aby wyniósł z tego doświadczenia? To pomoże Ci zidentyfikować, które strony są ważne dla odwiedzających i jak nadać priorytet swoim celom. Możesz użyć diagramu przepływu, aby odwzorować ścieżki swojej witryny. Pomoże Ci to zobaczyć, gdzie Twoi goście idą i co robią na Twojej stronie. Diagram ten może również pomóc Ci w podjęciu decyzji, które strony powinny być bardziej widoczne w Twojej witrynie.

Miej semantyczną strukturę HTML dla swojej witryny

We wczesnych dniach internetu strona SEO była często taka, która miała sens dla ludzkiego użytkownika, ale była niezrozumiała dla wyszukiwarki. W dzisiejszych czasach najlepsze praktyki SEO nie różnią się zbytnio od pisania świetnych treści - po prostu zdarza się, że mają nieco inne ukierunkowanie. Znalezienie odpowiedniej równowagi pomiędzy przemawianiem do ludzkich czytelników a algorytmami wyszukiwarek może być trudne, ale najważniejsza jest konsekwencja. Treść Twojej strony powinna podążać za tym samym "przepływem", co reszta Twojej witryny. Ułatwi to wyszukiwarkom indeksowanie Twojej strony. Sprawi również, że Twoja strona będzie bardziej nawigacyjna dla Twoich czytelników, co zawsze jest dobrą rzeczą.

Upewnij się, że Twoja strona jest responsywna i szybka

Przeciętna osoba spędza około dwóch minut na stronie internetowej zanim ją opuści lub przejdzie na inną stronę. Jeśli Twoja strona długo się ładuje lub nie jest responsywna, stracisz tych potencjalnych klientów. Możesz również przegapić ranking dla niektórych słów kluczowych, ponieważ Google szuka stron, które mogą ładować się szybko. Możesz sprawdzić szybkość ładowania swojej strony internetowej za pomocą stron takich jak Google Page Speed Insights lub Pingdom. Jeśli Twoja strona nie przejdzie testu, możesz ją naprawić lub użyć sieci dostarczania treści (CDN), aby przyspieszyć jej działanie. Powolna strona internetowa zaszkodzi Twoim rankingom wyszukiwania i sprawi, że ludzie nie będą wracać do Twojej witryny ponownie i ponownie.

Dodaj schema i rich snippets do swojej witryny

Schema to zestaw reguł, które mówią wyszukiwarkom, o czym jest Twoja treść. Możesz dodać schemat do swojej witryny, aby ułatwić Google zrozumienie Twojej treści. Biorąc pod uwagę, że ponad 80% ludzi robi badania produktów online, jest to świetny sposób na przyciągnięcie większej liczby odwiedzających do Twojej witryny. Najlepsze jest to, że schema jest darmowe i łatwe do wdrożenia. Możesz używać schema dla swoich produktów, usług, wydarzeń, recenzji i innych.

Możesz również użyć rich snippets na swojej stronie, aby pokazać swoim klientom dokładnie to, co oferujesz. Możesz użyć znaczników danych strukturalnych, aby dodać opis, cenę, dostępność i ocenę do swojego wpisu bez konieczności zmiany kodu witryny. Możesz również dodać recenzje, zdjęcia, filmy i inne elementy, aby wyróżnić swoją ofertę.

Regularnie dodawaj wysokiej jakości, istotne treści do swojej witryny

Algorytmy wyszukiwarek wiedzą, że strona, która regularnie dodaje nowe treści jest znacznie bardziej wartościowa niż ta, która nie była aktualizowana od lat. Jeśli chcesz zajmować wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, musisz regularnie dodawać nowe treści na swoją stronę. Niestety, większość ludzi nie ma czasu na pisanie nowych treści każdego dnia. Możesz uczynić ten proces o wiele łatwiejszym poprzez outsourcing treści. Możesz również ponownie wykorzystać swoje stare artykuły i uczynić je ponownie nowymi poprzez dodanie do nich nowych informacji. Gdy będziesz regularnie dodawać nowe, wysokiej jakości treści, poprawisz swoje pozycje w wyszukiwarkach.

  1. Dodaj dodać podpisy do swoich obrazów, aby uczynić je bardziej opisowymi.
  2. Wdróż rich snippets, aby dodać oceny i recenzje do swoich produktów.
  3. Użyj schema.org, aby dodać szczegóły takie jak cena, dostępność i recenzje do swoich produktów i usług.
  4. Popraw nagłówki na stronach oferty i blogu

To tylko kilka sposobów, w jakie możesz wykorzystać swoją stronę internetową, aby poprawić swoje SEO. Przy odrobinie kreatywności możesz zrobić jeszcze więcej. Jeśli ktoś szuka czegoś związanego z Twoją firmą, chcesz, aby Cię znalazł. Aby to zrobić, musisz upewnić się, że Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek.