Mit: Liczy się tylko 1 pozycja w wyszukiwarce

Liczy się tylko 1 pozycja w wyszukiwarce - mit

Wyszukiwarki takie jak Google są miejscem, w którym użytkownicy szukają czegoś w sieci. Z obfitości treści dostępnych online, to nic dziwnego, że ludzie mają tendencję do wyszukiwania informacji na dany temat, a następnie kliknij na pierwszy wynik wyszukiwania. Oznacza to jednak, że firmy muszą upewnić się, że ich strona jest zoptymalizowana tak, że pojawia się jako pierwsza, gdy użytkownicy szukają ich usług lub produktów. To powiedziawszy, sprawienie, że Twoja strona pojawi się na szczycie wyszukiwań Google nie jest łatwe. To wymaga czasu i wysiłku, aby wykonać wszystkie niezbędne kroki.

Ile osób klika tylko na pierwszy wynik wyszukiwania?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, jak dużą wagę naprawdę ma pojedyncza pozycja w wyszukiwarce. Jeśli spojrzysz na analitykę swojej strony, zobaczysz, że większość ludzi klika na kilka pierwszych wyników wyszukiwania. W rzeczywistości jedno z badań wykazało, że około 58% użytkowników kliknęło na pierwszy wynik wyszukiwania, podczas gdy pozostałe 42% przewinęło się w dół przez resztę wyników. Jeśli weźmiemy pod uwagę ilość wysiłku potrzebną do znalezienia się na szczycie wyników wyszukiwania, staje się jasne, dlaczego SEO jest tak ważne dla firm.

Dlaczego ważne jest, aby być na szczycie wyników wyszukiwania?

Istnieje wiele powodów, dla których chcesz być na szczycie wyników wyszukiwania. Należą do nich:

  • Większy ruch: Liczba osób klikających na Twoją stronę będzie rosła wraz z przesuwaniem się w górę w wynikach wyszukiwania.
  • Więcej leadów: Jeśli jesteś numerem jeden dla danego słowa kluczowego, możesz oczekiwać, że otrzymasz więcej leadów od tych osób klikających na Twoją stronę.
  • Więcej klientów: Jeśli jesteś na szczycie wyników wyszukiwania, możesz oczekiwać, że otrzymasz również więcej klientów.
  • Więcej przychodów: Kiedy widzisz zwiększony ruch, prowadzi i klientów, jest prawdopodobne, że zobaczysz również wzrost przychodów.

Jak możesz się upewnić, że Twoja strona pojawi się na szczycie wyników wyszukiwania?

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja strona znajdzie się na szczycie wyników wyszukiwania, musisz ją zoptymalizować pod kątem odpowiednich słów kluczowych.

  1. Optymalizacja On-page: Odnosi się to do treści na Twojej stronie internetowej. Musisz upewnić się, że zawiera ona słowa kluczowe, na które chcesz uplasować się w rankingu, aby Google wiedziało, o czym jest Twoja strona.
  2. Optymalizacja Off-page: Czynniki off-page odnoszą się do ogólnego autorytetu Twojej strony. Możesz zwiększyć swój autorytet, zdobywając linki z innych stron do swojej witryny.