Ujawnienie dokumentów z aplikacji “Dokumenty Google”

Jak donosi di.com.pl niedawno Google powiadomiło firmy korzystające z ich aplikacji “Dokumenty Google” o możliwym ujawnieniu dokumentów.

Według Google błąd mógł tyczyć się mniej niż 0,05% wszystkich dokumentów. Stawiam zatem po raz kolejny pod wątpliwość usługi monopolisty jakim staje się Google już nie tylko w sferze wyszukiwarek internetowych.

Więcej w sprawie ujawnienia plików z aplikacji “Dokumenty Google” przeczytacie na Niechciane ujawnienie Dokumentow Google.

Dziś także po raz kolejny niektórzy internauci mieli problem z dostaniem się do poczty (gmail.com).  Wcześniej informowałem o tym problemie jakiś czas temu.

Więcej informacji o błędach Google w dziale Google bug.

2 Responses to “Ujawnienie dokumentów z aplikacji “Dokumenty Google””

  1. SERPtrackr Says:

    Każdy program ma błędy. Nawet te “guglowe”. Nie mniej jednak, jeśli producent jest globalny i udostępnia dane globalnie, skala problemu błędy robi się “globalna”. Mniejszy problem jest przy aplikacjach mniejszych, choćby w dużej liczbie instalacji - znalezienie wszystkich potencjalnych miejsc, gdzie można użyć luki jest czasochłonne i nigdy wyniki nie będą pełne. W przypadku “globalnego” dostarczyciela jest dużo łatwiej.

  2. admin Says:

    Problem ujawnienia nie był aż tak poważny. To jest jednak sygnał, który powinien uświadomić użytkownikom ryzyko jakie podejmują. Trzymając dokumenty “u siebie” w najgorszym wypadku przeczyta je nieupoważniony pracownik firmy a nie cały Świat.

Zostaw komentarz