“Pozycjonowanie strony” frazą konkursową.

Poza Mistrzostwami SEO o czym już pisałem, w między czasie pojawił się także konkurs organizowany przez jedną firmę. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fraza konkursowa a jest nią “pozycjonowanie strony”.

Wszystkie poprzednie frazy konkursowe (nie tylko frazy w polskich konkursach) składały się z nic nie znaczących wyrazów. Przypomnijmy, że w Mistrzostwach SEO w 2005 roku była to fraza “msnbetter thangoogle” a tu nagle w jakimś podrzędnym konkursie pojawia się fraza, która nie należy do najłatwiejszych. Mało tego - jest to fraza komercyjna na którą nie jeden chciałby być w top 10.

Skąd więc pomysł na taką frazę ?

Sądzę, że należy powiązać kilka faktów - wcześniej jednak należy uświadomić czytelników w kilku wydarzeniach historycznych, które okrywa mrok , a które są dobrze znane w światku PiO.

Otóż należy wiedzieć, że właściciel systemu wymiany linków będący pod adresem seo.net.pl (na PiO nick Krupek) swego czasu został publicznie (mniej lub bardziej) oskarżony przez Xanna o “kradzież” algorytmu lub też części silnika systemu e-weblink . Obiło się to bardzo głośnym echem w światku PiO. Zadra zapewne pozostała do dziś.

Teraz należy do tego dopisać, że

- organizator konkursu na frazę “pozycjonowanie strony” to Xann ;

- seo.net.pl na tę frazę jest obecnie na trzecim miejscu pierwszej strony wyników (top3) , jest to zresztą najmocniejsza fraza tej domeny.

Pozostawię niedopowiedziane to co dla mnie jest oczywiste. Osobiście nie popieram takich akcji, w których “pokemony” wykorzystywane są do “własnych porachunków”.

Więcej na ten temat samego konkursu można poczytać na forum PiO pod adresem

http://www.forum.optymalizacja.com/… .

6 Responses to ““Pozycjonowanie strony” frazą konkursową.”

 1. Hahah Says:

  Trafiony, zatopiony! Polskie piekiełko trwa, a poważni panowie co na konferencjach tłumam wciskają kity na temat seo na forum bawią się jak dzieci.

 2. ludek Says:

  w konkursie na “pozycjonowanie strony” jest jeden haczyk. Na konkursowej stronie musi byc zainstalowany eweblink przez conajmniej 30 dni. z jednej strony, pozwala to zidentyfikować gracza z drugiej - nikt tego nie zauwazyl - robi się niezłe zaplecze dla fraz związanych z pozycjonowaniem, zobaczymy, jak będzie wyglądały SERPy na frazy: “pozycjonowanie”, “pozycjonowanie stron” itp itd i czy przypadkiem nie bedą na tych konkursowych stronach pojawiac sie linka xann.net lub tez innych wynalazków spod szyldu tej firmy

 3. seotroll Says:

  “Ludek” dotknął sedna, xann pierwej odgryzłby sobie dupę niż dał coś komuś darmo, więc i tym razem “pożyteczni idioci” wykonają brudną robotę za/dla niego a potem obudzą z ręką w nocniku. Kto widzi do czego xann powoli zmierza, ten albo wybiera karierę kundelka i łasi do niego albo zbroi po cichu. Tort się właśnie dzieli, Panowie i Panie, a Wam ostaną najwyżej okruszki. Smutne, wszystko widoczne jak na dłoni przy cichej aprobacie ludzi, których niedawno uważałem za w miarę uczciwych.

 4. admin Says:

  Zajęcie pierwszych pozycji na frazę “pozycjonowanie” przez Xann’a i xanopodobnych w konsekwencji nie wyjdzie na dobre ani jemu ani rynkowi SEO. Sądzę jednak, że w dłuższej perspektywie tak jak rynek da sobie z tym radę tak sam Xann już nie.

  Wiem co oznacza być w top3 na frazę “pozycjonowanie”, wiem też co oznacza być w top7 (to drugie akurat nic nie oznacza) - dlatego z całą stanowczością stwierdzam, że zajęcie pierwszych pozycji na frazę “pozycjonowanie” przez jedną firmę niczego w konsekwencji nie zmieni - nazywanie więc tego dzieleniem tortu jest grubą przesadą - a gdybym nie wiedział seotrollu kim jesteś - nazwałbym to próbą bicia piany dla planów Xanna.

  Dlaczego to nie jest dzieleniem tortu ? Dlatego, że wysokie pozycje na frazę “pozycjonowanie” to tylko jedna z metod zdobywania klienta. Są inne źródła. Osobiście wolę klientów z polecenia - ci najczęściej wiedzą już czego chcą i nie są takimi ignorantami jak ci zdobyci z SERP. Dużo łatwiej nawiązuje się z nimi współpracę i bardzo często na lepszych warunkach - wystarczy więc dobrze robić swoje i żadnej rewolucji się nie obawiać.

 5. seotroll Says:

  Bo też “pozycjonowanie” w topie jest tylko wisienką na torcie, brawurą ośmielonego/oślepionego xanna, przegrupowanie wojsk idzie pełną parą za niewidoczną linią maginota i mam nadzieję, że dadzą dupska podobnie jak francuzi ;) Nie widzisz?
  1. iab i znajomi w składzie
  2. powrót grubasa na pio
  3. doradztwo dla home/az
  4. rekrutacja google quality
  5. zapleczówki e-weblinka
  6. mistrzostwa po latach ciszy
  7. powrót kolczastego z firmą
  8. testy nowego systemu swl
  i kilkanaście pomniejszych dziwnych ruchów na zapleczu “elyty”.

  ps. nie, że nie mogę - nie chcę napisać więcej i jaśniej. rok, góra dwa.

 6. admin Says:

  Nie widzę ? Nie mogę ?

  Widzę i mogę - choćby tutaj ->
  http://fakty-mity-seo.info/2008/05/26/skruszony-seo-kebab.html :P

  Wyścig zbrojeń trwa - temu nie można przeczyć. Nawet “żyjąca jeszcze legenda SEO” się zbroi - co postaram się dziś pod wieczór w krótkiej wzmiance opisać.

Zostaw komentarz