Pokemony pozycjonują się w top10

     Niedawno widząc jak “wielki guru” po rozpadzie seokebabu pojawił się w top5 na frazę pozycjonowanie stwierdziłem do znajomego: “Zobacz… teraz to każdy pokemon może pojawić się w top10 na frazę ‘pozycjonowanie’ …”. W odpowiedzi usłyszałem: “Nie każdy…”.

Jak łatwo dało się przewidzieć strona nowej “korporacji” starego “guru” szybko spadła z tej pozycji gdzieś w niebyt. Na jej miejsce coróż pojawiają się inne strony.

Niedawno w top weszła strona simpleart.pl . Postanowiłem poszperać w jej czeluściach. Na pierwszy odstrzał poszły referencje. Wśród wielu czytamy:

Powiem krotko i na temat bardzo dobra firma pozycjonerska w przeciągu 1,5 miesiąca strona została wypozycjonowana na zbyt ciężka frazę jaka jest mp3.
Widać jak chłopaki szanują klientów robią to szybko i sprawnie! Pozdrawiam i zachęcam.
Dodał(a): Damek - dobremp3.com

Z treści wynika, że fraza to mp3 a domena to dobremp3.com , z SERP zaś wynika, że domena ma bana i duplicate content. Do d… z takim pozycjonowaniem!

Kolejne referencje to domena cluby.org . Jej autor w meta tagu zostawił kontakt do siebie “mail@tlen.pl”.  Taki adres nie istnieje ! Na dokładkę domeny głównej nie ma w SERP - czyli dostała bana. Do d… z takim pozycjonowaniem!

Jak dla mnie chłopaki wstawili do referencji swoje zaplecze.

Kolejna firma to InterPolska.NET z Łodzi. Ci przynajmniej są w top3 na frazę “logotypy”. Dziwnym trafem będę w przyszłym tygodniu w Łodzi i to niedaleko tej firmy. Postaram się umówić z nimi na spotkanie i o ile się zgodzą przedstawię Wam krótką wzmiankę z rozmowy z nimi.

Simpleart.pl to kolejna firma nie znająca się na branży pojawiła się na krótko w topie - czyli miałem rację: każdy pokemon kupując linki w systemach szybko może pojawić się w top na frazę pozycjonowanie - ale czy utrzymać ?

Na koniec - co oznacza “Pozycjonowanie na efekt..” pod adresem simpleart.pl/promocje.html  ? Podobny błąd pojawił się w referencjach - wnioskuję, że obie treści pisane były tą samą ręką ;)

5 Responses to “Pokemony pozycjonują się w top10”

 1. Gurumuru Says:

  Złożył ofertę za 3000 zł miesięcznie dwóm dużym firmom ,które powiedziały za drogo.
  Mnie też składał pies go osrał

  Wiec sobie poszedł w cholerę bo szkoda było powera.
  Ale pokazał że można “dosrać starym” teraz jak widzę pozycjonuje tym frazę wizaż bo co drugi link w SWL jest jego.

 2. Bali Says:

  Mp3 jest proste.Simpleart dostało zapytanie za 6 tysiaków i pierdykneło linki na tą frazę .Normal w tej branży wszystkie linki na jedną fraze.
  Zlewajka.Preformance najebało sobie dwudziestu trzech i też spadli.
  Linki trzymają tylko Ci co goli z dupska są i klientów nie mają oprócz Comweba i Badzpierwszy bo oni sprzedają zapytania dalej.

 3. admin Says:

  @Gurumuru

  Ofertę składał więcej niż dwojgu firm - każdy go olał.

  Zresztą kto będzie kupował domenę, która obecnie znajduje się na 26 pozycji :D co było do przewidzenia.
  Pewno wydawało się jemu, że on jest “Guru” a inni to pokemony i że może ich wyrolować.
  Prawdę o tym “guru” napiszę może jeszcze dziś a jeśli nie zdążę, to jutro ;)

  @Bali
  Pojęcie prostoty bądź trudności frazy są bardzo względne. Przyznasz jednak, że 6000 za frazę to już nie jest popularne 9,99 .

 4. Dariusz Rydzyński Says:

  Btw. te dwie opinie … klienci zrezygnowali z pozycjonowania poniewaz nie mieli kasy wiec linki im poszly … dlatego maja bana czy filtra. tak Samo domena simpleart.pl poszla z tego powodu poniewaz zbyt duza ilosc zaplecza zostala w google zbanowana, co do tego idzie? Zbyt szybki spadek linkow. Pozdrowienia dla tej osoby ktora to sprawdzała;)

 5. admin Says:

  Pozdrowienia od osoby, która to sprawdzała.

  1. Nie miałem możliwości śledzenia historycznych BL. Jeśli referencje już nie odpowiadają - to się je zdejmuje.

  2. Bana za zdjęcie BL się nie otrzymuje

  3. Duplicate content był i jest i prędzej to było przyczyną bana niż zdjęcie linków.

  4. simleart.pl - ich nie powinno interesować, że zaplecze dostało bana. Firma pozycjonerska powinna dołożyć z zaplecza rezerwowego. Uuupps… nie miała takiego ? Co za pech…

Zostaw komentarz