Onet oddaje przedpole Google.

Kilka dni temu świat internetu dowiedział się o zmianie silnika wyszukiwarki Onet.pl. Pod adresem beta.onet.pl możemy zobaczyć nie tylko zmieniony design serwisu ale przede wszystkim zmieniony silnik wyszukiwarki. Onet przechodzi na silnik Google! Widać wiele lat walki dało im do zrozumienia, że nie tędy droga.

Największym jednak problemem dostrzeżonym także przez Normanosa jest bardzo niskie położenie naturalnych wyników wyszukiwania. Niedawno w swoich wywodach opisywałem dwudziestoczteroprocentową wyszukiwarkę a dziś zastanawiam się jak nazwać testową wyszukiwarkę w Onet.pl, której wyników wcale nie widać!?

Strach pewno obleciał pokemony, które próbowały poprzez meta tagi “pozycjonować” w Onet.pl wmawiając klientom, że to dobra oferta (mimo, że Onet.pl dawało ledwo kilka procent internautów a na dokładkę tych “mniej świadomych”).

Mimo tego, że nie miałem zbyt pochlebnej opinii o wyszukiwarce Onet.pl (choćby ze względu na kiepskie wyniki wyszukiwań) to jednak cieszyłem się, że coś polskiego jeszcze znajduje się na rynku wyszukiwarek. Czekamy co na to Wp.pl i Netsprint.pl .

One Response to “Onet oddaje przedpole Google.”

  1. tomek Says:

    …W tej chwili na stronach wyników wyszukiwania obecne są zarówno boksy googleowe jaki i boksy onetowe. Mówiąc szczerze, wszyscy z naszej strony mają poczucie, że jest to w istocie wielka niewiadoma.

    Zrobiliśmy tę wyszukiwarkę najlepiej jak potrafiliśmy. Oczywiście ludzie z Googlea również maczali w tym palce i podzielili się z nami swoim doświadczeniem. Jesteśmy nastawieni na ciągłe ulepszanie tego produktu, tak żeby z punktu widzenia użytkownika był fajny, ale także - żeby zarabiał. Będziemy więc ulepszali moduł wyszukiwania po portalu, ale również poprawiali rozmieszczenie boksów reklamowych. To niezwykle delikatna materia, nawet minimalne zmiany w ich położeniu mogą powodować istotne zmiany w skuteczności.

    Te pierwsze tygodnie traktujemy jako okres swoistego tuningu. Wyszukiwarka będzie przechodziła dużo drobnych, ewolucyjnych zmian. Za pół roku może więc wyglądać zupełnie inaczej….

    Caly wywiad z szefami onetu: http://interaktywnie.com/wywiady/22-michal-bonarowski-marek-sobol.html

Zostaw komentarz