MaxRoy spamuje

Nie wiem dlaczego znów MaxRoy. A mieli być tacy biali ;)

Tym razem firma pozwoliła sobie na wysyłkę spamu marketingowego na skrzynki firmowe (i nie tylko) bez zgody na otrzymywanie niezamówionej informacji handlowej.

Nie ma się co rozpisywać - to nazywa się SPAM. Jestem ciekaw czy ktoś pokusi się o zgłoszenie tego “gdzie trzeba”.  Inni już też o tym napisali -> http://blog.seo-profi.pl/spam-od-maxroya-na-emailowej-skrzynce-firmowej-gdzie-sa-granice/

Więcej informacji o tym co wolno a czego nie znajdziecie na stronie bankier.pl -> http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ostroznie-z-wysylka-informacji-o-firmie-poczta-elektroniczna-1984994.html
Podstawa prawna: ustawa z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204 ze zm.).

9 Responses to “MaxRoy spamuje”

 1. Przemek Says:

  Ja spam zaraportowałem w moim Gmailu, szczerze powiedziawszy to nie prosiłem ich o żadne informacje ;)

 2. Michau Says:

  No właśnie, też dostałem nawet 2 razy bo na 2 maile, ale jeden mogli mieć zapisany.. co nie zmienia faktu że na ten adres już kiedyś zgłaszałem chęć wycofania z subskrypcji, no ale widać bez skutku..

 3. admin Says:

  @Przemek

  Tu nie chodzi o “spam” w rozumieniu Google, tu chodzi o spam w rozumieniu naszego prawa.

 4. Kamil Says:

  Również dostałem coś od nich na skrzynkę a niespecjalnie o to prosiłem :)

 5. De Noord Says:

  Obawiam się, że niekoniecznie jest to wina MaxRoya, tylko Freshmail.pl (MaxRoy korzysta z ich usług). Na moją skrzynkę na gmailu przychodzi ostatnio więcej niż zwykle newsletterów z najrozmaitszych sklepów, których - jako żywo - nie odwiedzałem. Aby nie być gołosłownym, przed chwilą otrzymałem porządnie wyglądający newsletter od sexy-lady.pl obsługiwany przez Freshmail. Tutaj szukałbym winowajcy.

 6. admin Says:

  Prawdopodobnie jest właśnie tak jak napisałeś. Jednak nie może to nikogo tłumaczyć z działań. Takim cudem można by spamować bezkarnie.

  Na miejscu MaxRoy nigdy więcej nie skorzystałbym z usług Freshmail.pl bo takie działania godzą w dobre imię firmy, która jest nadawcą przekazu - w tym wypadku w MaxRoy.

 7. Kasia Says:

  Znając życie każdy kliknie usuń i oleje temat

 8. Netcadm Says:

  Bardzo często firmy budują swoje bazy meilingowe w oparciu o adresy e-mail znalezione w sieci. Ostatnio zamieściłem ogłoszenie na kilku portalach ogłoszeniowych i mnóstwo odpowiedzi jakie otrzymuje to SPAM. Czasem wysyłany bezpośrednio z formularzy kontaktowych dołanczanych pod ogłoszenia.

 9. wapper Says:

  hehe, nie wiedzieli, tak sobie używają freshmaila, w razie czego jest na kogo zgonić, niech sobie sami zalożą server mailowy, nie stac ich? pozdr. wapper

Zostaw komentarz