konkurs piozycjonerów za nami

Tak naprawdę nie o samym konkursie piozycjonerskim chciałem a o rozdaniu nagród i konferencji.

Organizacja samej konferencji łamała się w szwach wielokrotnie. Najpierw należy zwrócić uwagę na temat opłat jaki pojawił się na kilka dni przed samą konferencją. Wywołało to spore zamieszanie wśród gości. Mimo dość szybkiej reakcji sponsorów temat zdążył nieźle zirytować piokemonadę i innych.

Kolejna sprawa to tematy prelegentów i publika, która to ponoć w większości składała się z …. piozycjonerów.

Temat pierwszy:

“… zasady skutecznej i taniej promocji firmy w wyszukiwarkach i ewolucję trendów reklamy w internecie. ”

Było sporo gadania ale…   tak naprawdę prelegent pierniczył coś trzy po trzy cały czas w sposób bezpośredni promując swoją firmę. Kilkukrotnie niby mimochodem zawadził o konkurencję oczywiście nie wyrażając się w superlatywach a wręcz przeciwnie.

Temat drugi:

“… znaczenie statystyk i danych gromadzonych przez nie dla zwiększenia konwersji, zminimalizowania kosztów reklamy i zwiększenia zysków.”

Prelegent był na tyle uczciwy, że bezpośrednio nie wychwalał działań swojej firmy (jak jego poprzednik) ale temat, który przedstawiał w 100% skierowany był do… potencjalnych klientów a na sali byli piozycjonerzy.

Temat trzeci: “Strona internetowa z systemem CMS - narzędzie wspierające rozwój Twojej firmy” także skierowany był do klientów.

Temat czwarty: “Przerwa, kawa, herbata, ciastko” - najbardziej dopasowany temat całej konferencji, odpowiadał wszystkim. Prelegent spisał się na medal.

Temat piąty: “… Wykład ma ułatwić uczestnikom właściwe podejmowanie decyzji przy akceptacji słów kluczowych proponowanych przez firmy pozycjonerskie.” To było jakieś nieporozumienie. Właściwie niczego nie można było się dowiedzieć - ale może i dobrze bo jeśli dobrze zrozumiałem temat to mógł on zakończyć jednym określeniem: lincz!

Kolejny temat:”… różnice między klasycznym pozycjonowaniem a inżynierią ruchu, gdzie wyniki w wyszukiwarkach to nie wszystko.” - dość neutralny ale dane reprezentowane na wykresach bardzo mocno dyskusyjnych - naciągane.

Temat siódmy: “… sposoby optymalizacji słów kluczowych i budżetów w kampaniach reklamowych Pay Per Click.” -  Netsprint jak zwykle dobry w prezentacjach ale temat lekko oklepany no i oczywiście znów temat dla klientów, nie dla piozycjonerów.

Temat kolejny: “… jak płatne kampanie reklamowe w wyszukiwarkach uzupełniają się z wysokimi pozycjami na hasła kluczowe osiągnięte dzięki pozycjonowaniu stron.”. Z tego tematu jedyne co dało się wynieść to to, że Michał założył firmę (Webisem) a więc raczej zostaje na dłużej w Polsce.

Temat dziewiąty: “Model NPRS jako wsparcie nowoczesnego e-PR’u” - dobrze przygotowany ale… dla potencjalnych klientów.

Reasumując - organizatorzy muszą się jeszcze sporo nauczyć - choć przyznaję, że takich “imprez” brakuje.

Więcej grzechów nie pamiętam - jak coś macie w temacie - piszcie.

4 Responses to “konkurs piozycjonerów za nami”

 1. Name Says:

  byłeś na after party?

 2. admin Says:

  Jeśli Ty byłeś i możesz coś napisać w tej sprawie - śmiało - gdyż moje “uszy i oczy” tam nie dotarły ;)

 3. jajca Says:

  Moje dotarły za całe 100zł. Zostałem Pozycjonerem tak jak prelegenci.
  Poziom konferencji był bardzo wysoki.
  Prelegenci przyjechali napić się Tyskie.Poziom był umiarkowany na afer-party wahał się ok3 promili na 1m2 w Łodzi.Poziom konferencji był nijaki jak zawszę.Lata mijają a wszyscy bełkoczą to samo.Klientów były tysiące wsłuchane w głos najlepszych Polskich Pozycjonerów.Rozdawano wizytówki z adresem strony www.bełkot.tv(www.inhead.tv)
  Przybyły prasa, radio i telewizja.Hostessy rozdawały za darmo słone paluszki.Nie podano kolacji na koszt organizatorów co było dużym błędem.
  Szał ogarnął zebranych na wieść o przybyciu samego Papieża.Papież był goły ale nikt nie zwrócił na to uwagi.
  To najlepiej wydane 100zł w moim życiu.Chętnie wydam 4000tys za takie doznania estetyczne.

  jajca.tv

 4. admin Says:

  Podałeś fałszywe dane, piszesz z iPlus’a - wiesz tyle ile znaczysz - czyli nic.
  Masz odwagę przyznać się kim jesteś ?

Zostaw komentarz