Hosting na miarę ceny czy cena na miarę hostingu?

W poszukiwaniu nowych usług hostingowych (czasami warto jest poszukać czegoś nowego pomimo posiadania sprawdzonych rozwiązań) trafiłem na domenomania.pl. Dla mniej zorientowanych wyjaśnię, że domenomania.pl to poprzednio i365.pl, które to w ostatnich dwóch latach trzykrotnie zmieniało właściciela. Obserwując to z boku można było wywnioskować, że każdy kolejny właściciel marki i365.pl dostawał w spuściźnie niejako by coraz gorszą opinię - ciągłe pady serwerów, coraz bardziej mętne wyjaśnienia supportu, nagłe informacje o sprzedaży marki i365.pl niby w celu podniesienia jakości usług. Doszło nawet do tego, że zaczynałem tęsknić za pierwszym właścicielem tej marki Panem Piotrem Witkowskim, który był najbardziej kompetentną osobą w marce i365.pl.

Wróćmy jednak do domenomania.pl.

Po przejęciu (kupieniu) marki i365.pl sama marka znika z internetu (jest przekierowanie z i365.pl na domenomania.pl) - i tu się nie dziwię gdyż należało “zabić” potwora ze złą opinią. Jednocześnie na stronie głównej domenomania.pl pojawiają się bardzo atrakcyjne ofert hostingowe w jeszcze atrakcyjniejszych cenach promocyjnych. Nauczony powiedzeniem “za biedny jestem na to by kupować tanie rzeczy” szerokim łukiem omijałem ich oferty. Niemniej…. w końcu postanowiłem sprawdzić (mając do dyspozycji okres testowy). Z wielkim zainteresowaniem spojrzałem na ofertę a wśród niej “za darmo” !
Hostind za darmo

Dopiero w rozmowie telefonicznej, po złożeniu zamówienia okazało się, że za darmo to jest - ale tylko pierwsze sześć miesięcy ! Regulamin, nie informuje o tym, doszukać się informacji o tej promocji też trudno. I pomyśleć, że mamy taką instytucję jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Wnioski pozostawiam Wam.

Zostaw komentarz