Guglarz i PiOkemony

Tego jeszcze nie było!

Co poważniejsze osoby jakby uciekały z PiO (choć wielu tam zostało - ale jakby się mniej wypowiada) a tu bum…: Guglarz zawitał na PiO !

Kim jest Guglarz ? Jak podają na Forum Google dla Webmasterów “Guglarz jest pracownikiem zespołu Search Quality w Google biorącym udział w dyskusjach na tematy indeksowania i rankingu witryn“. Co więc On robi na PiO ?

Jest trochę domysłów. Jednym z nich jest to, że będzie próbował zdobyć nowy target dla “swojego forum”. Ponoć niewiele tam się dzieję (przynajmniej w części polskiej). W swoim opisie na PiO umieścił informację na temat swoich zainteresowań a są nimi: “white hat SEO ;-) ” - i to też ciekawostka bo jeszcze kilka lat temu według Google SEO wcale nie istniało ;).

Cóż … idą zmiany - Guglarz na PiO, Google chyba się wycofa z “nofollow” (może przeczytali mój wpis na blogu i się wystraszyli :) Nofollow - broń obosieczna a może dawno już przeczytali wpis o dążeniach Google w artykule Dokąd zmierzasz wyszukiwarko ?

Zobaczymy. Na razie jestem bardzo zaskoczony wyjściem Guglarza poza płot swojego podwórka. Znaczy - nie samym jego wyjściem a decyzją jego mocodawców co do rejestracji na “obcym forum” (tu ukłony w stronę PiO za uznanie w oczach Google) ;)

8 Responses to “Guglarz i PiOkemony”

 1. Jarosław Chmielecki Says:

  No ok- a skąd pewność, że to on? ;)

 2. admin Says:

  Wiadomość jest potwierdzona. Nie pisałbym o tym gdybym nie miał pewności.

 3. Jarosław Chmielecki Says:

  No to ładny numer :D

 4. admin Says:

  Także byłem tym zaskoczony. Zresztą do tej pory nie mogę się nadziwić. Wystarczy kilka krzyżowych pytań i nawet nie będzie mógł skasować niewygodnego tematu ;)

 5. MAR Says:

  A co próbujesz jakąś “zasadzkę” zrobić? Ale uważam, że takie pytania pozostaną bez odpowiedzi, to samo jest na Grupie, po prostu są pytania na które nie mogą odpowiedzieć, ponieważ musieli by zaprzeczyć własnym regulaminom, dlatego wygodniej takie pytania pozostawiać bez odpowiedzi.

 6. admin Says:

  Jaka zasadzka? Które pytania pozostaną bez odpowiedzi?

 7. Jarosław Chmielecki Says:

  admin Says:
  “Jaka zasadzka? Które pytania pozostaną bez odpowiedzi?”

  admin Says:
  Wystarczy kilka krzyżowych pytań i nawet nie będzie mógł skasować niewygodnego tematu ;)

 8. admin Says:

  Nie, nie zamierzam. Pisałem o tym w kontekście pojawienia się Guglarza na “nie swoim gruncie”.

Zostaw komentarz