Google Chrome vs Internet Explorer

Przy okazji siadania do różnych komputerów dostrzegłem, iż w oknie przeglądarki niektórych z nich pojawia się reklama nowej przeglądarki “Google Chrome” taka jak poniżej.

Google Chrome

W pierwszej chwili nie zwróciłem na to uwagi niemniej w końcu zaintrygowało mnie to na jakiej zasadzie jedni widzą tą reklamę a inni nie.

Rozwiązanie okazało się banalne. Strona główna Google.pl “sprawdza” jakiej przeglądarki używasz i jeśli jest to Internet Explorer to wyświetla reklamę. Nie dzieje się to na żadnej innej popularnej przeglądarce.

Czyżby była to “zimna wojna” Google skierowana przeciw Microsoft?

Dziś na tyle.

4 Responses to “Google Chrome vs Internet Explorer”

 1. Jurgi/Fld Says:

  Definitywnie. G i MS zaczynają rywalizować na coraz większej liczbie poletek. To już nie tylko reklama internetowa, ale pakiety biurowe, usługi cloud-computing i inne sieciowe, a ostatnio przeglądarka, a nawet systemy operacyjne (vide: Android).

 2. admin Says:

  Zdrowa konkurencja jest potrzebna i to bardzo. To zaś co zauważyłem to reklama “Chrome” skierowana tylko do użytkowników Internet Explorer-a. To zaś “zimna wojna”.

 3. wilk Says:

  W Operze tez czasami (rzadko) sie pojawia.

 4. M Says:

  U mnie się pojawia w Firefoxie (nowa instalacja) pod windowsem na netbooku, a pod linuxem na stacjonarce i większym lapku nie.

  Więc pewnie rozdziałka też ma coś wspólnego z tematem.

Zostaw komentarz