Gazeta Prawna pisze gnioty.

Takie i inne epitety pojawiły się w komentarzach do artykułu na temat SEM opublikowanego w Gazecie Prawnej.

Już sam tytuł zawiera błąd: “Warto zadbać o SEO i SEM … “. SEO jest częścią SEM, zatem dbając o SEM dbamy także o SEO. Ten błąd można by wybaczyć internaucie mało obeznanemu w temacie ale od Gazety Prawnej należy wymagać dużo więcej. Jednak ten błąd jest niczym w porównaniu z resztą błędów:

SEO (Search Engine Optimalization) ? zestaw narzędzi, które muszą być uwzględnione podczas projektowania strony www lub jej przebudowy, jeżeli nadrzędnym celem jest jej odpowiednio wysoka pozycja w wyszukiwarce.

Co na to Google ? Link do SEO. Okazuję się, że SEO to nie  “zestaw narzędzi”.

To jeszcze nie koniec. Kolejna definicja opublikowana na łamach Gazety Prawnej jest równie ciekawa:

SEM (Search Engine Marketing) ? marketing wyszukiwarek ? obejmuje SEO oraz działania w zakresie kampanii linków sponsorowanych.

Szanowni redaktorzy. SEM to marketing w wyszukiwarkach (jeżeli już chcieliście użyć takiego skrótu) a nie marketing wyszukiwarek (nie promujemy wyszukiwarek a promujemy się w wyszukiwarkach). To zakrawa nie tylko na nieznajomość branży a wręcz na błędy językowe!

Dalsza część artykułu zawiera całą gamę błędów merytorycznych aż szkoda ich analizować. Dodatkowo artykuł jest stronniczy i wprowadzający w błąd całą rzeszę internautów (w tym także przedsiębiorców) co źle może wpływać na relacje usługodawca-usługobiorca.

Nie pomogły prośby internautów o usunięcie artykułu. Ni pomogły kąśliwe uwagi. Doszło ponoć także do usunięcia niektórych wypowiedzi choć autorzy komentarzy twierdzą na innym forum, że nie złamali ani zasad etyki ani innych a mimo to ich wypowiedzi zostały usunięte z komentarzy pod artykułem. W odpowiedzi na takie “zachowanie Gazety Prawnej” możemy w innej części internetu przeczytać komentarze:

Łukasz Plutecki:
Mój post został zablokowany. Podałem trochę faktów i urealniłem stawki (akurat rowery pozycjonujemy).
Wielki minus na konto Gazety Prawnej. Na prawdę nikogo nie obraziłem, nie stosowałem wycieczek osobowych. Zapytałem autora dlaczego nie zwrócił się do firm z top10 z pytaniem o weryfikacje (1 / 10 pewnie by podała przybliżone wielkości).

Krzysztof Ziółkowski:
Teraz to się wkurwiłem na maxa usuneli bardzo wartościowy komentarz Grzesia Skiery (sorki jak go źle odmieniłem) w którym jasno było wypunktowane, że takie artykuły moga narazić kogoś kto rozpoczyna e-biznes na straty i wprowadzic w bład.

Warto także wspomnieć o liście otwartym Mirka Połyniaka, a także o wpisie na blogu firmy Websukces napisanym przez Krzysztofa Ziółkowskiego: Gazeta Prawna oszukuje czytelników.

O tych i o innych spostrzeżeniach internautów poczytajcie w komentarzach do artykułu: link (aż szkoda podawać link do tego “czegoś”).

[Aktualizacja]

Oto jakie treści usuwa Gazeta Prawna z komentarzy.

Gazeta Prawna pisze gnioty.

Dane pobrane z kopii, jaką zachowało Google. Całość kopii w linku : Gazeta Prawna pisze gnioty.

8 Responses to “Gazeta Prawna pisze gnioty.”

 1. Pozycjonowanie blog » Blog Archive » Gazeta Prawna oszukuje czytelników Says:

  […] No i co najważniejsze są już pierwsze reakcje środowiska seo jak np. na blogu  Fakty i Mity SEO w artykule Gazeta Prawna pisze gnioty […]

 2. Kapsel Says:

  Link do GP się spsuł, może zadziałała tu autosugestia o niechęci do linkowania? ;)

 3. Warto zadbać o SEO i SEM – list otwarty do “Gazety Prawnej” « Skuteczny e-marketing Says:

  […] – zamieszczam linki do 2 fachowych blogów, na których omawiany jest ów artykuł: Fakty i mity SEO Blog […]

 4. admin Says:

  Naprawił się. Poza tym oni mają chyba jakieś kłopoty z serwerem. Kilka razy F5 i działa ;) .

  Przy okazji pokaże jeszcze (o czym wspomniałem wyżej) jakie komentarze GP wycina. Za chwilę pokażę zrzut ekranu kopii Google gdzie widać usunięty wpis.

  [Aktualizacja]

  Zrzuty ekranów zawierające usunięte komentarze wkleiłem w treści artykułu.

 5. Super gniot: warto zadbać o SEO i SEM. - gniotek.com Says:

  […] starczy, bo już ten tam tegos. Linki do podobnych artykułów to tutaj tak są po kolei: na fakty i mity | jakiś inny co list napisał | websukces ziomy | tutaj ten z gazety tekst. I […]

 6. admin Says:

  Przywrócili usunięte komentarze. To chyba jakiś cud. Zobaczymy czy podejmą dalsze kroki by wyprostować ten niefortunny artykuł.

 7. Odporny Says:

  Przeglądam sobie archiwum i tak przypadkowo trafiłem na ten zacny artykuł. Dobre, Gazeta Prawna w wielu przypadkach pisze nieprawdę, albo teksty niepoparte doświadczeniem i to na wielu płaszczyznach, nie tylko SEM. Wydaje się, że często piszą tam dziennikarze z pogranicza pewnych dziedzin, o których jednak nie mają wystarczającej wiedzy.

 8. ja Says:

  Spokojnie. Gazeta Prawna jest “w branży” znana z niskiej jakości merytorycznej, więc nikt tych bzdur nie weźmie na poważnie. Dotyczy to zresztą wszystkich wydawnictw Inforu.

Zostaw komentarz