Ban SWL.

Niedawno w topiku o karze dla stron firmowych systemów wymiany linków (link) informowałem o działaniach PR’owych Google. Warto więc poinformować o tym, że BAN (usunięcie strony z wyników wyszukiwania) dla stron firmowych został cofnięty.

Niektórzy twierdzą, że Google popełniło błąd banując te domeny gdyż dało to podstawy do stwierdzeń na temat cenzury w Google. Spotkałem się także z opinią pytającą o możliwość pozwania Google o utratę dochodów właścicieli SWL - gdyż same strony firmowe tych systemów nie zawierały elementów niezgodnych z wytycznymi Google.  Zwolennicy tej teorii twierdzą, że po wielu wypowiedziach w tym tonie Google zrozumiało “błąd” i postanowiło przywrócić zbanowane domeny SWL’i.

W moim odczuciu jest jednak inaczej. Google ma w głębokim poważaniu opinie grupki znawców SEO. Użyli kary (bana) jako narzędzia PR’owego lub jako sygnał ostrzegawczy i … przywróciło strony firmowe do indeksu. Być może tylko po to by mieć ponownie możliwość nałożenia kary i zrobienia nowego czarnego PR wokół SWL.

6 Responses to “Ban SWL.”

 1. seotroll Says:

  Czekam tylko, który z naszych rodzimych Guru z PiO przypisze sobie zasługę zdjęcia bana.

 2. admin Says:

  Gdyby napisał to ktoś inny - wyśmiałbym taką opinię. Jenak czytając to z Twojej klawiatury wziąłem to na poważnie i zacząłem zastanawiać się czy ci guru naprawdę są aż takimi idiotami ?

  HHmmm…

  Zastanawiające… ale nie mogę wykluczyć tak dalece idącego idiotyzmu. Czyżby robiąc piokemonom wodę z mózgu sami ulegli zarazie, którą rozsiewali i nadal rozsiewają ?

 3. pozycjonowanie i optymalizacja Says:

  Ale zauważ, że domena e-weblinka ma filtr

 4. admin Says:

  Tak zauważyłem… , że masz ochotę na “pozycjonowanie i optymalizacja” ;)

  Zapomniałeś tylko o nofollow

 5. Pozycjonowanie websukces.net Says:

  To był “klaps ostrzegawczy”

 6. pozycjonowanie i optymalizacja Says:

  no trudno, ale ruch nie jest no follow :)
  Pozdrawiam ;-)

Zostaw komentarz