Archiwum: Październik, 2010

Google Percolator

Poniedziałek, Październik 11th, 2010

W wirze dyskusji o ostatnich zmianach w SERP społeczność PiO jakoś nie dostrzegła ważnego wydarzenia. Otóż na TheRegister.co.uk pojawiła się wzmianka o nowym pomyśle Google wykorzystanym tym razem do naszego kochanego SERP. Webhosting.pl opierając się o wcześniej podane źródło opublikowało własny artykuł. Czytamy w nim między innymi:
W udzielonym serwisowi The Register wywiadzie, Eisar Lipkovitz, starszy […]

Linki nie mogą szkodzić?

Poniedziałek, Październik 11th, 2010

Już dawno miałem o tym napisać ale nie o szkodliwości linków ani tym bardziej nie o szkodliwości linków z SWL a o samej propagandzie Googla.
Otóż Guglarz oddelegowany do udzielania odpowiedzi zawsze twierdził,  że linki kierowane do naszej strony (tzw. BL) nie mogą zaszkodzić. Przy okazji oczekiwanej wypowiedzi na temat zmian, które od kilku tygodni obserwujemy […]

Google bez wsparcia SEO

Sobota, Październik 9th, 2010

Od kilku tygodni Google testuje swój nowy algorytm w SERP (Search Engine Results Page - rezultat wyszukiwania). Na początku wszyscy widząc nowe wyniki a następnie powrót do “starych” słusznie orzekli, że to widocznie jakiś nieudany test. Teraz jednak okazuje się, że był to początek poważnych zmian.
Wczoraj Guglarz na forum Centrum dla webmasterów potwierdził, że linki […]