Archiwum: Marzec, 2009

“Bo inni mieli taniej”.

Środa, Marzec 25th, 2009

Dawno nie pisałem w tym dziale - czas powrócić ;)  Sytuacja mniej-więcej taka:
Klient jest pozycjonowany na niezbyt trudną frazę, sukcesywnie powoli… i choć dostał propozycję top 3 “utargował” top 5 bo było za drogo.
Współpraca układał się w tym top 5 bardzo dobrze. Klient sympatyczny, płacił natychmiast po wystawieniu FV. W zamian za to otrzymywał stopniowo […]

Google 500 - Internale server error.

Wtorek, Marzec 24th, 2009

    Właśnie doświadczamy kolejnych kłopotów wyszukiwarki Google.  Obecnie nie można wyświetlić strony Google a objawia się to komunikatem “HTTP 500 internal server error”.
Czyżby kolejna “próba przed końcem Świata? “.
Przy okazji - jak wielu z Was zauważyło, że Google zaczęło poprawnie przekierowywać poprzez 301 z adresu google.pl na adres www.google.pl ?
[uzupełnione]
Błąd trwał zbyt krótko by mógł […]

Ujawnienie dokumentów z aplikacji “Dokumenty Google”

Wtorek, Marzec 10th, 2009

Jak donosi di.com.pl niedawno Google powiadomiło firmy korzystające z ich aplikacji “Dokumenty Google” o możliwym ujawnieniu dokumentów.
Według Google błąd mógł tyczyć się mniej niż 0,05% wszystkich dokumentów. Stawiam zatem po raz kolejny pod wątpliwość usługi monopolisty jakim staje się Google już nie tylko w sferze wyszukiwarek internetowych.
Więcej w sprawie ujawnienia plików z aplikacji “Dokumenty Google” […]

Koniec leczniczego 301 ?

Sobota, Marzec 7th, 2009

Przekierowanie 301 od dawno było stosowane do bardzo wielu “leczniczych” działań SEO. Jednym z nich było pozbycie się filtrów. Wystarczyło kupić nową domenę, przekierować na nią ruch poprzez 301 - skutkiem tego można było pozbyć się filtrów nałożonych na domenę pierwotną a tym samym poprawić pozycję pozycjonowanej strony. Inne przykładem zastosowania przekierowania jest łatwość uzyskania […]

Sunrise System a wytyczne Google

Wtorek, Marzec 3rd, 2009

    Rok temu pisałem o Sunrise w artykule “Sunrise System opowiada banialuki“. Dziś tylko wspomnę o nich w odniesieniu do wytycznych Google.
Otóż w komentarzach tamtego artykułu pojawiła się informacja o linkach jakie firma Sunrise System wstawia do stopek swoich klientów: Za pozycjonowanie tego serwisu odpowiada. Wskazówki Google zaś na to:
# Zamieszczanie linku do SEO nie […]

Google zainfekowane 2 - czyli phishing adwords

Poniedziałek, Marzec 2nd, 2009

Niedawno dało się słyszeć o różnych kłopotach Google o czym pisałem w notatce: Google zainfekowane.
W między czasie pojawił się jeszcze problem z gmail, który na parę godzin zmroził krew w żyłach internautów korzystających z tej usługi.
Obecnie od około 20.02.2009 Google boryka się z … reklamowaniem poprzez linki sponsorowane stron zainfekowanych wirusami. Wygląda to na przykład […]