Archiwum: Grudzień, 2008

simpleart.pl - czy to początek popłochu?

Sobota, Grudzień 27th, 2008

Jak widać akcje Google skierowane przeciw firmom SEO zaczęły przynosić żniwo.
Niedawno w ręce wpadła mi akcja Allegro, na której właściciel sprzedaje domenę  simpleart.pl http://allegro.pl/show_item.php?item=513249854 .
Niby nic w tym niezwykłego - gdyby nie fakt, że domena simpleart.pl trzymała się dość wysoko w wynikach wyszukiwania na frazę “pozycjonowanie”.  Dziś zajmuje 17-tą pozycję alby były czasy, że simpleart.pl […]

Google i ich wspaniały silnik

Środa, Grudzień 24th, 2008

Pod wrażeniem nowego błędu znalezionym w Google SERP postanowiłem założyć nowy dział na blogu pod nazwą : Google bug.
Dziś pokażę Wam jak ciekawie wygląda SERP na frazę acer n270. Gdyby wynik już został poprawiony - poniżej screen:

Jak widać - Google w swoim wspaniałym algorytmie, wybierając najlepszą ich zdaniem stronę internetową zapomniało podać… adres www.
Takich i […]

Bluerank vs Blackrank

Wtorek, Grudzień 23rd, 2008

Bluerank opublikował dość intrygujące wyniki badań opracowane przez IMAS. Intrygujące są badania ale jeszcze “ciekawsze” są wnioski wyciągane z tych badań.
Pod nazwą “Raport wyników wyszukiwania a satysfakcja użytkowników” Bluerank przesyła internautom bardzo stronnicze opinie na temat wykonanych badań.
Wśród wielu opinii uwagę przykuła taka:
Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy mogą być niuczciwe praktyki SEO, za sprawą […]

cudowny medalik

Wtorek, Grudzień 9th, 2008

Już wielu pisało o “cudownym medaliku”. Mnie zaś przeraża ilość wyświetleń reklamy tego medalika. Pojawia się ona wszędzie i na każdych portalach www nie mających nic wspólnego z jakąkolwiek cudownością czy też Świętością. Dowodzi to o zaawansowanej kampanii reklamowej a także tego jak celnie skierowana jest kampania adwords.
Czy w internecie naprawdę siedzą mohery i kupuję […]

Ban SWL.

Środa, Grudzień 3rd, 2008

Niedawno w topiku o karze dla stron firmowych systemów wymiany linków (link) informowałem o działaniach PR’owych Google. Warto więc poinformować o tym, że BAN (usunięcie strony z wyników wyszukiwania) dla stron firmowych został cofnięty.
Niektórzy twierdzą, że Google popełniło błąd banując te domeny gdyż dało to podstawy do stwierdzeń na temat cenzury w Google. Spotkałem się […]