Archiwum: Wrzesień, 2008

Update PR i PiOkemonada.

Niediela, Wrzesień 28th, 2008

Tradycyjnie po dostrzeżeniu update PR na forum PiO rozpoczęła się “zagorzała” dyskusja o wzrostach, spadkach PageRank (lub jak kto woli RagePank).
Mógłbym zrozumieć komentarze o zmianie PR w kontekście dostrzeżonych zmian w SERP czy też filtrów ale samo gadanie takie:
Dzisiaj wchodząc na kilka serwisów zaobserwowałem skoki w update PR
Czy u Was też coś się […]

Spowiedź spamera

Czwartek, Wrzesień 25th, 2008

Wracając do niedawnych wydarzeń związanych z podpierdalaczem śpieszę złożyć kolejny donos.
Otóż z treści tematu zawartego w agendzie trzeciej edycji IAB Update można wprost wywnioskować, że Mariusz Janczuk (nick na forum PiO “szook”) sam o sobie mówi, że jest spamerem . Warto też dodać, że temat jest jednoznaczny - on jest spamerem a nie byłym spamerem!
21.30- […]

Wycena frazy.

Piątek, Wrzesień 19th, 2008

Wiele krąży mitów wokół wyceny fraz. Kika razy udało się mnie wskazać mity w wycenie - choćby tu: Sunrise System opowiada banialuki.
Powstaje więc pytanie jakie elementy składają się na wycenę frazy?
Na pewno każda z firm SEO wypracowała własne metody wyceny fraz. Niemniej wszystkie poważniejsze firmy SEO zgodzą się, że cena frazy zależna jest od jej […]

Inhead.tv - protoplaści polskiego vSeo

Piątek, Wrzesień 19th, 2008

Ot i w końcu ktoś zabrał się profesjonalnie za vSeo.  Na stronie www.inhead.tv można już zobaczyć drugie efekty pracy. A pierwsze ?
Inhead.pl pierwsze szlify w vSeo robiło w domenie www.tvhotel.pl pod marką Trend Vision Sp. z o.o.
Pomysł bardzo ciekawy. Jako prekursorzy vSeo w Polsce mają szanse zdobyć rynek tym bardziej, że w vSeo żadne piokemony […]

konkurs piozycjonerów za nami

Środa, Wrzesień 17th, 2008

Tak naprawdę nie o samym konkursie piozycjonerskim chciałem a o rozdaniu nagród i konferencji.
Organizacja samej konferencji łamała się w szwach wielokrotnie. Najpierw należy zwrócić uwagę na temat opłat jaki pojawił się na kilka dni przed samą konferencją. Wywołało to spore zamieszanie wśród gości. Mimo dość szybkiej reakcji sponsorów temat zdążył nieźle zirytować piokemonadę i innych.
Kolejna […]

Sunrise System wciąż opowiada banialuki

Wtorek, Wrzesień 9th, 2008

Dziś będzie krótko.
Mija wiele tygodni odkąd Onet.pl zamknął swoją wyszukiwarkę i przesiadł się na wyniki z Google (tak jak Interia.pl). Efektem tego wyniki w Onet.pl są takie same jak w Google. Mimo tego Sunrise System nadal w swojej umowie pisze o wynikach jakie klient uzyska w trzech najbardziej popularnych wyszukiwarkach wymieniając między innymi Google i […]