Archiwum: Maj, 2008

Wersje językowe stron www

Piątek, Maj 30th, 2008

Internet jest już stary. Wciąż jednak prawie wszystkie firmy tworzące strony www popełniają radykalne błędy SEO mimo już dość szeroko dostępnej wiedzy. Przyjdą czasy, że tylko poprawnie konstruowane strony będą miały prawo bytu ale najpierw musi urosnąć świadomość klienta.
Dziś postaram się omówić jedynie aspekty związane z wersjami językowymi, w nawiązaniu do geolokalizacji, którą opiszę […]

Pozycjonowanie - home.pl a ban

Środa, Maj 28th, 2008

Raz jeszcze wrócę do usługi pozycjonowania jaką zaoferowało Home.pl tylko i wyłącznie z powodu wypowiedzi na Goldenline, która mnie zaintrygowała. Autor wypowiedzi odniósł sie do groźby bana. Link.
Otóż przeglądaj strony klientów P.M. (np. globtra.com) w kodzie witryny można dostrzec:
<noscript><a href=”http://www.performance-media.pl/”>Pozycjonowanie stron</a>www.globtra.com tracking</noscript>
Przeglądając wskazówki dla webmasterów czytamy wyraźnie:
Wskazówki dotyczące jakości podstawowe zasady
* Strony należy tworzyć dla […]

Systemy wymiany linków wciąż modny

Wtorek, Maj 27th, 2008

Era systemów wymiany linków powoli sięga zenitu. Wśród już istniejących mających w miarę ugruntowaną pozycję na rynku a także wśród tych pozostałych, którym wydaje się, że złapały Pana Boga za pięty jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne. Niedawno na PiO ktoś dostrzegł nowy SWL pod adresem Quicklink.pl i rozgorzała nowa dyskusja.
Tu należy dodać, że za […]

Skruszony SEO Kebab.

Poniedziałek, Maj 26th, 2008

Wszystkie wróble ćwierkają, że…. ale po kolei.
Od dłuższego czasu słyszy się plotki, że grupa pozycjonerów skupiana wokół “wciąż żywej legendy SEO” zaczyna się kruszyć. Do tej pory nie dawałem wiary tym plotkom ale jak ktoś chce poszperać może doszukać się kilku faktów.
Fakt pierwszy:
Po kilku latach nieobecności na PiO, jeden z charakterystycznych moderatorów pojawia […]

“Pozycjonowanie strony” frazą konkursową.

Środa, Maj 21st, 2008

Poza Mistrzostwami SEO o czym już pisałem, w między czasie pojawił się także konkurs organizowany przez jedną firmę. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fraza konkursowa a jest nią “pozycjonowanie strony”.
Wszystkie poprzednie frazy konkursowe (nie tylko frazy w polskich konkursach) składały się z nic nie znaczących wyrazów. Przypomnijmy, że w Mistrzostwach SEO w […]