Archiwum: Kwiecień, 2008

Mistrzostwa pozycjonowania 2008

Czwartek, Kwiecień 24th, 2008

Po latach przerwy największe polskie forum o tematyce pozycjonowania PiO w końcu organizuje kolejny ogólnopolski konkurs pozycjonowania.
Według najnowszych ustaleń prawdopodobni sponsorzy i organizatorzy poza samym PiO to między innymi:

Inhead.pl
Xann.net
Erbit.pl
Widzialni.pl
Szook.pl

Wszyscy z nich dobrze znani są w branży SEO (kolejność listy przypadkowa/losowa).
Nagrody główne będą bardzo atrakcyjne i dużo lepsze niż w poprzednich mistrzostwach. […]

Pozycjonowanie - home.pl

Sobota, Kwiecień 19th, 2008

Kilka dni temu znana firma hostingowa Home.pl zaoferowała usługi pozycjonowania stron. Z ich oferty można wyczytać, że cena za usługę pozycjonowania jest zależna od ilości wyników wyszukiwania. Nic bardziej błędnego! Cena za pozycjonowananie frazy zawsze była zależna od jej konkurencyjności a nie od ilości wyników!.
Skąd więc pomysł na przedstawienie takiej oferty przez […]

Onet oddaje przedpole Google.

Sobota, Kwiecień 19th, 2008

Kilka dni temu świat internetu dowiedział się o zmianie silnika wyszukiwarki Onet.pl. Pod adresem beta.onet.pl możemy zobaczyć nie tylko zmieniony design serwisu ale przede wszystkim zmieniony silnik wyszukiwarki. Onet przechodzi na silnik Google! Widać wiele lat walki dało im do zrozumienia, że nie tędy droga.
Największym jednak problemem dostrzeżonym także przez Normanosa jest […]

Polskie Książki Telefoniczne i Panorama Firm nie sprzedają pozycjonowania.

Piątek, Kwiecień 4th, 2008

Ktoś w PKT i w PF doszedł do wniosku, że można nabić klienta w butelkę. PKT za cenę 3000 zł. sprzedaje pozycjonowanie.To nie jest usługa pozycjonowania - to jest nabijanie klienta w butelkę. Handlowcy PKT i PF pewno nieświadomie mielą ozorami bo ktoś im tak kazał.
Zarówno PKT jak i PF wykupują SEM (Adwords) , dzięki […]

Dokąd zmierzasz dwudziestoczteroprocentowa wyszukiwarko?

Wtorek, Kwiecień 1st, 2008

Od dawna wiadomo, że Google wraz ze swoją wyszukiwarką zaczyna mocno zawodzić. Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu “przeciętnych zjadaczy wyszukiwarki” tego nie dostrzega ale “my” z branży to widzimy. Coraz częściej objawia się to poprzez drastyczne zmiany wyników wyszukiwania - jakby z roku na rok stawały się one mniej stabilne a przecież wartość […]